Akce na počest sira Wintona
pořádaná 1. KŠPA Litoměřice

Zachránil 669 dětí, školáci mu postavili rekordní vlak.

Nejdelší vlakovou soupravu z recyklovaného materiálu v České republice postavili 19.5.2011 na litoměřickém náměstí děti, studenti, senioři, partneři z ústavů sociální péče a neziskových organizací (celkem 23 míst) nejenom z Litoměřic. Rekordní vlak s 1061 vagóny dlouhý 445,8 m byl vytvořen na počest 102. narozenin sira Nicholase Wintona, zachránce 669 dětí před 2. světovou válkou. Tímto všichni podpořili hlavní myšlenku celého projektu, ukázat sílu dobrého skutku a vybídnout k následování.

Akci Síla lidskosti – pomáhejme si zorganizovala za pomoci Střediska ekologické výchovy SEVER s přispěním grantu Zdravého města Litoměřice a sponzorů třída 3.A SSOŠ 1.Kšpa Litoměřice v rámci projektu Komunitní školy.

Součástí kulturního programu na náměstí byly různé soutěže, podpis petice na Nobelovu cenu míru sira Wintona, výroba vagónků pro příchozí a Masarykovou ZŠ uspořádaný běh s mašinkou na 102 okruhů. Vyhodnoceny byly školy s největším počtem vagónů, ale i s největšími a nejoriginálnějšími vagóny. Vláček dokonce za pomoci lidského pohonu objel náměstí. Akce pokračovala koncertem hudební skupiny Křešičanka – Pustajka a předáním darovacího šeku jménem všech dětí o.s. Pápěří , které se stará o nemocné na LDN v Litoměřicích a FOD Klokánek.

Cíl 669 vagónků byl dokonce překročen a co s nimi bude nyní? Chceme uspořádat výstavu v Městských kulturních zařízeních Litoměřice a v Památníku Terezín, dále padl nápad na uspořádání aukce. Výtvory byly opravdu uměleckým dílem. Tímto děkujeme všem zúčastněným a sponzorům, protože bez jejich pomoci by nebylo možno náš nápad realizovat. Ukázalo se ,že slovu pomáhejme lidé rozumí.

Za organizátory Mgr. Rita Vlčková

Síla lidskosti - pomáhejme si
 

Akce na počest sira Wintona

Zprávy televize NOVA

televize TN.CZ
Kde nás najdete Máchovy schody 13 / 4
412 01 Litoměřice