Soukromá střední škola  a základní škola (1.KŠPA) Praha s.r.o.

 

1.KŠPA - MERCEDES mezi soukromými školami!

Home O škole studenti - osobnosti
Osobnosti na naší škole
Radoslav Banga – Gipsy.cz PDF Tisk

banga

* 27.03.1982

známější pod pseudonymem Gipsy, je rapper, zpěvák, textař a hudebník, který již od svých 13 let působí na české scéně. Již od roku 1994 se spolu s bratrem Patrikem pokoušel prorazit na hudební scéně, ale se svými původními demo-snímky neuspěl. Místo pokračování v duu Twins se oba rozhodli založit hip-hopovou skupinu, z níž se nakonec část odtrhla. V roce 1997 se ovšem setkává s DJ Smogem a založil stejnojmennou hip-hopovou skupinu Syndrom Snopp a z party pod Paranormalz Cru se stává undergroundové vydavatelství. Na vlastní náklady začínají vydávat alba. Gipsy se stává hlavním producentem a od roku 2000 vydalo Paranormalz přes 30 alb. Dále pod jménem Gipsy vydal R'n'B desku Rýmy a blues, kterou přiblížil tento žánr mnoha českým příznivcům rapu. V roce 2004 ovšem přichází revoluční myšlenka - spojit prvky hip-hopu, breakbeatu a funku s romským folklorem. Vzniká album a později se setkává se známým romským houslistou Vojtěchem Lavičkou. Zpočátku pouze vystupují naživo, avšak o rok později už je z experimentu čtyřčlenná skupina Gipsy.cz. V roce 2006 vydávají album Romano hip-hop a deska sklízí nevídaný úspěch. Kapela získala mnoho ocenění, např. Anděl (Objev roku 2006), Filter (Koncertní kapela roku 2006) a další. V roce 2007 získává Radoslav Banga prestižní cenu OSA a stává se nejúspěšnějším mladým autorem populární hudby. Další album Reprezent (2008) se dokonce umístilo jako třetí nejlepší v žebříčku World Music Charts Europe. Úspěchy nebyly ovšem pouze hudební - Radoslav Banga se stává v roce 2007 ambasadorem Evropského roku rovných příležitostí. Úspěchy mimo ČR také nebyly malé. Gipsy.cz si jako první a zřejmě jediná česká kapela zahrála na největším festivale na světě Glastonbury. Videoklip k singlu Romano hip-hop se hrál hojně na MTV a kapela doposud hraje po celém světě. Gipsy.cz se zúčastnilo také dvou národních kol Velké ceny Eurovize a jednoho mezinárodního.
 
Lukáš Krpálek PDF Tisk

krpalek

*15.11.1990

je reprezentant v judu, který závodí za klub USK Praha v kategorii do 100 kilogramů. Dlouhodobě jde o jednoho z našich nejlepších judistů současnosti. K judu se dostal šťastnou náhodou, když si původně myslel, že trénuje karate.

 

Úspěchy roku 2016:
1.místo - zlatá medaile OH Rio de Janeiro

Úspěchy roku 2013:
1.místo - Grand Slam, Paříž
3. místo - Světový šampionát v Riu de Janeiru
1. místo - Judista roku 2013 ČR, Praha
1. místo - Mistrovství Evropy, Budapešť
1. místo - Kano Cup Tokio, Japonsko

 

Úspěchy roku 2012:
1.místo - Mistrovství Evropy do 23 let, Praha
1.místo - MČR mužů, Jablonec nad Nisou
1.místo - MT Banská Bystrica
7.místo - Olympijské Hry Londýn
1.místo - Evropský pohár Noris Cup Praha

Úspěchy roku 2011:
5.místo - Grand Slam Tokio, Japonsko 3. místo – Grand Prix, Německo
5.místo - Grand Prix Amsterdam, Holandsko 5. místo – ME mužů Istanbul, Turecko
1.místo - Mistrovství ČR mužů, Jičín 1. místo – WC Bukurešť, Rumunsko
3.místo - Mistrovství světa mužů, Paříž A spousta dalších…

 
Petr Kutheil PDF Tisk

kutheil

* 3.7.1981

je frontmanem kapely Votchi, se kterou si m.j. zahráli  jako předskokani s legendami jako Deep Purple, Whitesnake, Uriah Heep nebo Nazareth. Studoval konzervatoř Jaroslava Ježka, v současné době pokračuju ve studiu zpěvu u sólisty opery Národního divadla. Učinkoval v celé řadě muzikálů (Vlasy, Galileo, Hamlet, Jeckyl and Hyde, Lewron, Kladivo na čarodějnice, Ať žije rokenrol atd.), jako zpěvák spolupracuje např. s Danielem Landou, Jankem Ledeckým nebo Bohoušem Josefem. Jako herec dále hostuje v několika činohrách – Romeo a Julie, Nebe na Zemi, Noc na Karlštejně, a má za sebou i několik filmových rolí (filmy Sčítej, Kvaska,…). V současné době koncertuje se svou kapelou Votchi, hostuje v různých příležitostných projektech a také aktivně učí populární zpěv. Píše hudbu pro zpěváky a muzikál.
 
Michal Mrva PDF Tisk

mrva

*15.12.1994

je úspěšný juniorský reprezentant v judu, který závodí za klub USK Praha v kategorii do 100 kilogramů.

 

Výpis nejlepších výsledků:

Datum

Pořadí

Událost

2013

3

Mistrovství ČR juniorů, Jičín

účast

MT Brémy, GER

1

Český pohár Jablonec n. Nisou

2

MT Vöcklabrucker, Rakousko

2

Grand Prix Ostrava

3

USK Cup mužů

2012

účast

Evropský pohár Praha, CZE

účast

Evropaský pohár Tarvisio, Itálie

2

Mezinárodní velká cena Chomutov

5

Grand Prix OStrava mužů

2

Mistrovství České republiky Hranice na Moravě

2011

7

Mezinárodní velká cena Jihlavy

2010

1

Mistrovství České republiky U17

1

Mezinárodní velká cena Jihlavy

2009

3

Mistrovství České republiky U17 Plzen

 
Dominik Simon PDF Tisk

simon

*8.8.1994

je hokejový útočník a mládežnický reprezentant, který hraje za HC Sparta Praha.

S hokejem začínal ve čtyřech letech, od šesti let hrál za Slavii. Od třetí třídy hraje v klubu HC Sparta Praha, kde odehrál všechny mládežnické kategorie. V sezoně 2012/2013 debutoval v extralize proti Karlovým Varům. O dva týdny později dal svůj první gól v nejvyšší soutěži v zápase proti Plzni. V sezoně 2012/2013 celkově nastoupil k 18 zápasům, v nichž vstřelit jeden gól a na jeden asistoval. Současně hrál i za HC Stadion Litoměřice 1. ligu, kde v 25 zápasech získal 19 bodů za 9 branek a 10 asistencí. V draftu pro juniorské soutěže 2013 byl draftován jako číslo 48 klubem Rimouski Océanic. Zůstal však ve Spartě.

Rovněž hraje za mládežnické celky české reprezentace. Na MS do 18 let v roce 2012 byl vyhlášen jedním ze tří nejlepších Čechů. Simon na šampionátu získal osm bodů za 4 góly a čtyři asistence. Na Turnaji pěti národů reprezentace U 19 zastával funkci kapitána. Na Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2014 je asistentem kapitána, proti Kanadě rozhodl zápas v samostatných nájezdech, kdy oklamal brankáře kličkou, kterou používal Peter Forsberg.